... aneb časopis studujících
Základní část - hokej - muži: Česká republika vs. Švýcarsko 2:3

obrázek z článku

V povědomí všech našich fanoušků (a možná i českých hokejistů) jsou Švýcaři velmi slabým týmem, proto byl vývoj zápasu zcela nečekaný.

Švýcaři otevřeli zápas po chybě Špačka v 6. minutě gólem Zieglera. Ve 23. minutě si ale porozuměli Jágr se Strakou a "Pan Malíček" vyrovnal na 1:1. Ovšem už o 7 minut později Švýcaři zvyšují na 2:1 gólem z hole Paterliniho. Jednalo se o další chybu české obrany, která je na letošní olympiádě až moc děravá. Naneštěstí pro nás ovšem Vokoun na střelu nedosáhl.

V 36. minutě jsme měli obrovské šance dát vyrovnávací branku, ovšem Švýcary držel téměř neomylný Aebischer. Znovu jsme se vrátili do zápasu v 41. minutě po střele Židlického, který vyrovnal na 2:2.

Ale přichází další problém, bohužel už po 6 minutách - hokejista z NHL Streit zvyšuje na konečných 3:2 pro Švýcarsko.

Češi se celý zápas trápili, nevyužívali přesilovky, mezery v obranné práci byly velmi znát, bohužel ani Vokoun nemá nejlepší formu.

Publikováno: 16.2.2006 v rubrice Sport - Hokej