... aneb časopis studujících
Základní část - hokej - muži: Česká republika vs. Německo 4:1

obrázek z článku

Dnes (15.2.2006) porazila česká hokejová reprezentace v základní části olympijského turnaje na ZOH v Turíně výběr Německa 4:1.

Po první třetině jsme zcela nečekaně ztratili zlatého hrdinu z Nagana, Dominika Haška, který se po zákroku v desáté minutě utkání zranil, do branky musel nastoupit náhradník Tomáš Vokoun a celé utkání dochytal. Podle aktuálních zpráv si Dominik zranil třísla, což nezní dobře. Vzhledem k tomu, že se však na utkání přišel na střídačku dodívat, můžeme usuzovat, že se nejedná o vážné zranění. Uvidíme však, jak celá situace dopadne.

Taktéž v první třetině (ve 20. minutě) vsítili Němci svůj jediný gól do branky střežené Tomášem Vokounem. Šťastným střelcem se stal Tino Boos.

Dále se však již utkání odvíjelo téměř výhradně v režii českého celku. Litovat můžeme jenom celkem vysokého počtu nastřelených tyček Kölzigovy branky, to se ale stává. Milan Hejduk měl obrovskou šanci deset minut před koncem při trestném střílení, které nařídil rozhodčí po faulu na Petra Čajánka, "penaltu" však neproměnil.

Nejlepším kanonýrem zápasu se stal Tomáš Kaberle svými dvěma góly (22. a 24. minuta). Další dva góly si rozdělili Jaromír Jágr (58. min.) a David Výborný (do prázdné brány za stavu 3:1 v 60. min.).

Utkání by se obecně dalo hodnotit z naší strany jako opatrné, hrálo se na jistotu, celkem zbytečně se kombinovalo, na to jsme však často od našich hochů zvyklí :).

Publikováno: 15.2.2006 v rubrice Sport - Hokej