zážitkový prázdninový kurz

CHKO Kokořínsko, 30.6.-12.7. 2007

 

        

Ayali (Zdeňka)

26. let. Studentka Fakulty výtvarných umění VUT Brno, ateliér environment. Druhým rokem pokračuji v sebezkušenostním "tréninku" arteterapie.
Krajina pro mě přestala být místem na výlety; pomalu se učím dýchat v jejím rytmu… nádech… výdech…
Baví mě hledání smyslu v nesmyslu a odhalování nesmyslu ve lpění na smyslu.
Zajímá mě proměna člověka ve všech souvislostech a možnostech. Ráda se pouštím do dobrodružství poznávání lidí a rozvíjení člověka (i sebe samotné) nejen skrze slova, ale i skrz barvy, tvary, pohyby, doteky, gesta či "tanec".
Fascinují mě zákruty i záludnosti mysli a prožitků. Nejlépe se cítím v tlupě, občas se proměním na tygra či na lišku, občas mnou šijou všichni čerti v kožíšku.

 

Míra (Honza)

Něco o mně. Teď zrovna píšu něco o mně. V létě budu dělat s kamarády kurz. Mám tak zvláštní smysl pro humor, že si ostatní o mne myslí, že žádný nemám. Bavíte se? Já ano.
No dobře, Zdeňka mi řekla, že takhle to nemůžu napsat, že by jsme vypadali jak banda úchylů ... tak to zkusím jinak ...
Nejradši mám, když na procházce jarním lesem zasvítí slůně a člověk se opře o kmen stromu a nastaví mu tvář. Nebo když se uvaří čaj a je klid na to, ho vychutnat. Nebo když přijde náhlá inspirace a tryskají básně, kresby a pohyb. Svět je plný krásných věcí. I těch horších. Zkouším začít od sebe. Zkouším se naučit, jak být pozornější, abych nezpůsoboval sobě i druhým zbytečné trápení.
Mimochodem, fotila mne jedna mrňavá pětiletá holčička.
WWW stránky: eldar.cz/honza

Raven (Hanka)

Hanka-Haňula-Haňulína ..než jsem se narodila, už jsem vlastně existovala v hlavě toho, kdo mě stvořil...pak mě jako nápad vzal do rukou šikovný řemeslník...jsem myšlenka-dutina, tím, že jsem prázdná se můžu plnit zvukem a významem...a taky jsem dvacetipětiletá, co si ráda hraje se slovy a staví vzdušné zámky, studuje etnologii na fildě, pracuje v rádiu a kroutí hlavou nad médii, pomalu propadá síle dramaterapie a věří, že svět a lidé v něm jsou dobří..občas mě opatrně a polehoučku doprovází kytara nebo foťák..

.

Jan

Když napíšu: miluji hlubiny, jemné chvění, dotyk a sílu, co to znamená? A když napíšu: studuji, chvílemi Vysokou školu ekonomickou, nebo Fakultu humanitních studií UK, co s tím? A nebo když: dal bych si horké mléko k obědu, s kapkou medu a tvými slovy, když léto zraje, ke komu a o čem mluvím? Hm, mám na něco chuť; k společné pastvě pro oči našel jsem svoji fotku. Mně se líbí a tobě třeba řekne víc než slova.

Nieninque (Elsa)

Elsa hledá odvahu lva, moudrost malého prince, nadhled sokola, vyrovnanost a pevnou vůli kamenů, trpělivost moře, skromnost a vděčnost rašící rostlinky a pokoru stébla, co se ve větru ohýbá... ...svět kolem mne mě udivuje, dává mi sílu, je pro mne inspirací a výzvou, týž svět ve mně však vyvolává hořkost, lítost a pocit marnosti, beznaděje... co si z toho vybrat? Will Rogers jednou řekl: "Někdy se vzbudíš. Někdy tě pád zabije. A někdy, když padáš, vzlétneš." Elsa, lev, cypřiš, motýlek, 19, gymnázium, bylinkářství, řemesla, kytara, koně, Indiáni, ekologie, filosofie, politika, globální problémy, rozvoj venkova, žurnalistika, putování, dobrovolná skromnost, Brontosaurus, Humanistické hnutí, Člověk v tísni, špenát, Exupéry, ticho.

Rupert (Dan)

Ne každý, kdo bloudí, je ztracený

... vlající se stromem,
 v paprscích slunce tonoucí,
  kapkám deště naslouchající,
   v hřejivém lidském objetí si libující
    v radosti a smíchu svou podstatu nalézající

se strachem bojující ... věřím v bytosti lidské a jejich  opravdová přání
  mým snem je naplnění každého z nich
   vydat se na pouť ... kam kráčíš Ty,poutníče?

Shaman

26 let. Z osobních důvodů nedostudoval PřF UK, dnes soukromě podniká na internetu (ale s počítači si nerozumí). Sociální a environmentální problematika patří k jeho koníčkům. Ačkoliv se pokládá za optimistu, patří ke globálním skeptikům.
Shaman pochází ze zálesácko-turistického podhoubí, několik let vedl dívčí turistický oddíl. Jeho největší zálibou jsou osamělá putování, na počasí a roční době příliš nezáleží.
WWW stránky: shaman.cz

Drak

Má mnoho přezdívek, mezi nejčastější patří Dak, Dracena, Vydra, Lotr, Hrůza nebo též Bestie chlupatá. K jeho koníčkům patří všechny druhy sportů, často si však upravuje pravidla po svém. Výborně rozumí přírodě a ekologii, považuje se za odborníka na vztahy typu predátor-kořist.
Ačkoliv je mu dnes skoro rok, novější fotografii nechce poskytnout - na této prý vypadá "roztomile".